OMEGA-3 SUPER 1000mg

-40% Omega-3 SUPER

Trumpas aprašymas

Nepakeičiamosios nesočiosios riebalų rūgštys širdies ir smegenų veiklai
Pasirinkite prekę:
Kiekis:
718 € 11,97 € Į krepšelį

Pagrindinis Omega-3 riebalų rūgščių šaltinis - riebiosios vandenyno žuvys (lašiša, silkė, skumbrė), jūros gyvūnai (ruoniai, banginiai). Jos turi didelę reikšmę audinių funkcionavimui ir augimui, moduliuoja daugelį fiziologinių procesų. Šių rūgščių yra miokarde, tinklainėje, smegenyse. Pasaulio širdies asociacijos rekomenduoja riebios žuvies vartoti du kartus per savaitę. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojama papildomai vartoti Omega-3 riebalų rūgštis kaip maisto papildą.

OMEGA-3 SUPER 1000 skirtas mitybai papildyti nepakeičiamosiomis nesočiosiomis riebalų rūgštimis. Omega-3 riebalų rūgštys būtinos daugeliui medžiagų apykaitos procesų.

OMEGA-3 SUPER 1000 skirtas mitybai papildyti nepakeičiamosiomis nesočiosiomis riebalų rūgštimis, nepakankamai jų gaunant su maistu. Ypač rekomenduojamas žmonėms, mažai vartojantiems žuvies.

Trūkstant žuvies žmogaus racione, organizmui gali trūkti Omega-3 riebalų rūgščių.

OMEGA-3 SUPER 1000 sudėtyje yra padidintas Omega-3 riebalų rūgščių kiekis, todėl vartojant šį papildą organizmas bus aprūpintas reikalingu šių riebalų rūgščiu kiekiu.

Veikliosios medžiagos: Omega-3, vitaminas E.

Vartojimas: gerti po 1 kapsulę per dieną. Tinka vartoti nuo 12 metų. Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės. Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Gamintojas: UAB „Biosola", Molėtų g. 16A, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel.(8 5) 246 96 51.

Kilmės šalis - Prancūzija.

STRAIPSNIS. "Gyvybiškai svarbios Omega-3 riebalų rūgštys"

Vienoje kapsulėje yra: RPN*, %
žuvų taukai, 1000 mg **
kuriuose yra

omega-3 riebalų rūgščių 300 mg **
vitamino E 10 mg 83

* – rekomenduojama paros norma (RPN).

** – rekomenduojama paros norma nenustatyta.

Sudėtis: žuvų taukai, želatina, drėgmę išlaikanti medžiaga glicerolis, vanduo, DL-alfa-tokoferilio acetatas.

Vienos kapsulės masė – 1,37g (± 7,5 %).

Aterosklerozė Lietuvoje, kaip ir kitose Vakarų šalyse, nusineša daugiausiai gyvybių bei sukelia neįgalumą ir darbingumo sumažėjimą. Šiuo metu tiek gydytojai, tiek visuomenės sveikatos specialistai deda daug pastangų, kad širdies ir kraujagyslių ligomis žmonės sirgtų kuo mažiau.

Tai įmanoma sumažinus rizikos veiksnius: laikantis visavertės mitybos, palaikant fizinį aktyvumą, atsisakius žalingų įpročių. Nustačius, kad šalyse, kur suvartojama daug žuvies ir jūros gėrybių produktų, rečiau sergama širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, atkreiptas dėmesys į omega-3 riebalų rūgštis bei jų įtaką žmogaus sveikatai, o ypač normaliai širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai.

Omega-3 riebalų  rūgštys – tai polinesočiosios riebalų  rūgštys, vadinamos nepakeičiamomis, nes žmogaus organizmas pats jų nepasigamina. Todėl riebalų rūgščių omega-3 būtina gauti su maistu.

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis yra riebios žuvys (lašiša, silkė, skumbrė), jūros gyvūnai (ruoniai, banginiai), todėl rekomenduojama žuvies valgyti bent du kartus per savaitę. Tada, kai žuvies yra vartojama per mažai, rekomenduojama vartoti maisto papildų su omega-3.

Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti sumažinti cholesterolio ir trigliceridų koncentraciją kraujyje, bei sureguliuoti kraujo spaudimą, taip pat apsaugoti nuo trombų susidarymo.

Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti palaikyti normalų arterinį kraujospūdį, palankiai veikdamos kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis. Jos slopina trombų formavimąsi, tokiu būdu mažindamos kraujagyslių užsikimšimo tikimybę bei aterosklerozinių plokštelių formavimąsi. Omega–3 riebalų rūgštys yra svarbios staigios mirties profilaktikai, slopina polinkį į aritmijas. Be to, polinesočiosios omega–3 riebalų rūgštys stiprina imunitetą, lėtina ląstelių senėjimo procesus.

Be teigiamo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai, yra duomenų, patvirtinančių ryšį tarp omega-3 riebalų rūgščių vartojimo nėštumo metu ir mažesnės pogimdyvinės depresijos rizikos. Moterų, kurios nėštumo metu vartojo per mažai žuvies, vaikų vystymasis buvo šiek tiek lėtesnis. Šiuo metu daug dėmesio yra skiriama galimai sąsajai tarp mažo omega-3 riebalų rūgščių suvartojimo ir hiperaktyvumo, depresijos, galbūt net ir silpnaprotystės.

Klinikiniai tyrimai patvirtino teigiamą omega-3 riebalų rūgščių poveikį žmonėms, turintiems širdies patologiją. Atlikti tyrimai rodo, kad kasdienis šių riebalų rūgščių vartojimas sumažina miokardo infarkto, staigios mirties tikimybę, pacientams, sergantiems koronarine širdies liga. Šalutinis poveikis vartojant omega-3 riebalų rūgštis pasitaiko labai retai, todėl jų vartojimas yra labai saugus.

Tačiau vis dėlto nerekomenduojama vartoti didelio kiekio žuvies kepenų taukų (t.y. šaukštais), nes juose yra daug riebaluose tirpių vitamino A ir D. Šio pavojaus yra išvengiama vartojant omega-3 riebalų rūgščių papildus.

Omega-3 riebalų rūgštys jau tūkstančius metų yra žmogaus mitybos dalis. Tai iš tiesų yra labai saugus maisto papildas. Pagal rekomendacijas - su maistu gaunamas 6 g per parą omega-3 riebalų rūgščių kiekis yra pripažįstamas visuotinai saugiu. Su maisto papildais rekomenduojama gauti iki 2 g per parą omega-3 riebalų rūgščių (galvojant, kad su maistu yra gaunama dar 1 g omega-3 riebalų rūgščių per parą).

 


 

 

Širdis – mūsų organizmo variklis, kurios pagrindinė funkcija – užtikrinti kūno dalių, organų ir audinių gyvybę tiekiant kraują, o kartu su juo ir būtinas organizmui medžiagas, deguonį bei pašalinti medžiagų apykaitos produktus.

Širdis dirba be poilsio, dieną ir naktį, todėl labai svarbu palaikyti tinkamą jos veiklą. Žmogaus širdies darbui didelę įtaką turi organizmui tenkantis fizinis krūvis, nervų sistemos veikla, kraujyje cirkuliuojantys hormonai, mikroelementai bei kitos veikliosios medžiagos.

Mokslininkai teigia, kad 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti. Tai įmanoma laikantis sveikos gyvensenos: visavertės mitybos, fizinio aktyvumo, atsisakius žalingų įpročių bei vartojant specialius maisto papildus.

Šiuolaikiniai mokslininkai didelį dėmesį skiria omega-3 riebalų rūgštims bei jų įtakai žmogaus sveikatai, o ypač normaliai širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai.

Mokslininkai ištyrė, kad Grenlandijos gyventojų 40 proc. valgiaraščio sudaro riebalai, tačiau jie daug rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis [1, 2]. Nustatyta, kad dažniausiai jie valgo žuvies ir jūros gėrybių produktus. Žuvų taukuose yra omega-3 riebalų rūgščių, priklausančių polinesočiųjų riebalų rūgščių grupei. Naudingiausios sveikatai yra EPR ir DHR (EPR – eikozapentaeninė rūgštis, DHR – dokozaheksaeninė rūgštis).

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis – riebiosios vandenyno žuvys (lašiša, silkė, skumbrė), jūros gyvūnai (ruoniai, banginiai). Pasaulio širdies asociacijos rekomenduoja riebios žuvies vartoti du kartus per savaitę. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojama papildomai vartoti omega-3 riebalų rūgščių. Jos turi didelę reikšmę audinių funkcionavimuisi ir augimui, moduliuoja daugelį fiziologinių procesų. Šių rūgščių yra miokarde, tinklainėje, smegenyse.

Omega-3 riebalų rūgščių vaidmuo širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikoje buvo įvertintas atlikus nemažai klinikinių tyrimų. Italijoje buvo atliktas vienas didžiausių tyrimų. Jo metu buvo tiriamas žuvų taukų ir vitamino E veiksmingumas ir nustatytas teigiamas omega-3 riebalų rūgščių poveikis žmonėms, turintiems širdies patologiją. Atlikti tyrimai rodo, kad kasdienis šių riebalų rūgščių vartojimas sumažina miokardo infarkto, staigios mirties tikimybę [6].

Omega-3 riebalų rūgštys, palankiai veikdamos kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, gali padėti palaikyti normalų arterinį kraujospūdį [3].

Omega-3 riebalų rūgštys dalyvauja slopinant trombų formavimąsi ir taip gali sumažėti kraujagyslių užsikimšimo tikimybė, aterosklerozinių plokštelių formavimasis. Taip pat jos turi įtakos cholesterolio kiekiui kraujyje, dėl to gali sumažėti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika [3].

Omega-3 riebalų rūgštys modifikuoja širdies raumens elektrinį aktyvumą, slopina polinkį į aritmijas [4, 5].

Italų tyrėjų grupės atliktas GISSI-Prevenzione tyrimas, kuriame įrodytas omega-3 riebalų rūgščių veiksmingumas širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Tyrime dalyvavo 11 324 pacientai, sergantys išemine širdies liga ar patyrę miokardo infarktą. Jie buvo suskirstyti į keturias grupes. Pirmajai grupei buvo duodama  vitamino E, antrajai – omega-3 riebalų rūgščių, trečiajai – vitamino E ir omega-3 riebalų rūgščių, o ketvirtoji grupė negavo jokių maisto papildų. Pacientai buvo stebimi 3,5 metų. Tyrimo duomenų analizė parodė, kad antrosios grupės tiriamųjų gyvenimo trukmė statistiškai reikšmingai pailgėjo [6].

Nepakankant žuvies žmogaus racione, organizmui gali trūkti omega-3 riebalų rūgščių, todėl gali padidėti rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Todėl omega-3 riebalų rūgštys ypač rekomenduojamas žmonėms, mažai vartojantiems žuvies.

OMEGA-3 SUPER 1000 skirtas mitybai papildyti nepakeičiamosiomis nesočiosiomis riebalų rūgštimis nepakankamai jų gaunant su maistu.

OMEGA-3 SUPER 1000 sudėtyje yra didelis omega-3 riebalų rūgščių kiekis, todėl vartojant šį papildą organizmas bus aprūpintas reikalingu šių riebalų rūgščių kiekiu.

Literatūra:

  1. Dyerberg J., Bang H. O., Hjorne N. Fatty acid composition of the plasma lipids in Greenland Eskimos. Am J Clin Nutr, 1975, 28:958–66.
  2. Bang H. O., Dyerberg J., Sinclair H. M. The composition of the Eskimo food in north western Greenland. Am J Clin Nutr, 1980, 33:2657–61.
  3. Simopoulos A. P. Omega-3 fatty acids in health and disease and in growth and development. Am J Clin Nutr, 1991, 54:438–63.
  4. Leaf A., Albert C. M., Josephson M. et al. Prevention of fatal arrhythmias in high-risk subjects by fish oil n-3 fatty acid intake // Circulation. – 2005, 112 p., 2762–2768.
  5. Brouwer I. SOFA: Study on Omega-3 Fatty Acid and Ventricular Arrhythmia // European Society of Cardiology Congress. – September 5, 2005; Stockholm, Sweden.
  6. Marchioli R., Barzi F., Bomba E. et al. Early protection against sudden death by n-3 fatty acids after myocardial infarction: time course analysis of the results of the GISSI-Prevenzione // Circulation. – 2002, 105 p., 1897–1903.

Turite klausimų?

Mūsų e-parduotuvės konsultantas Jums padės!

Skambinkite
8 698 13179
arba palikite žinutę

Apie akcijas ir naujienas sužinokite pirmieji!

Partneriai

Kontaktai

UAB "GRIDA"
Molėtų g. 16, LT-14260
Didžiosios Riešės k., Riešės sen., Vilniaus r.

Tel. +370 5 2469651, El. paštas: info@gamtosnamai.lt

Atrask mus

Facebook
Gamtos namai