Sveikatos BIBLIOTEKA

Citrinos ir kiaušinių lukštai padeda išgydyti osteoporozę?

apie KAULŲ stiprinimą

Tikriausiai visi esame girdėję, kad tam, jog mūsų kaulai būtų stiprūs ir sveiki, turime gerti daug pieno, valgyti pieno produktus ir daug vitaminų turinčias daržoves, o ką daryti, jei jau sergame osteoporoze? Kaip galime pasigydyti tiesiog namuose?

Michalas Tombakas knygoje ,,Kaip sveikai gyventi 150 metų'' teigia, kad veiksmingiausias osteoporozės gydymas yra:

1. Gydymas citrinomis.

2. ,,Lukštų terapija''.

Kaip gydytis citrinomis?

Gydymosi metu sultis reikia gerti tik grynas, neskiedžiant jų vandeniu, nededant nei cukraus, nei medaus. Sultis reikia gerti pusę valandos prieš valgį arba valandą po valgio. Michalas Tombakas sako, kad išsigydytume prireiks išgerti net 200 citrinų sultis. ,,Per mano gydymo praktiką ne vienas šimtas žmonių gėrė didelius citrinos sulčių kiekius, todėl dabar džiaugiasi stipria sveikata'' - sako Michalas Tombakas ir pateikia gydymosi sultimis schemą:

Pirmą ir dvyliktą dieną - 5 citrinos,

Antrą ir vienuoliktą dieną - 10 citrinų,

Trečią ir dešimtą dieną - 15 citrinų,

Ketvirtą ir devintą dieną - 20 citrinų,

Penktą, šeštą, septintą ir aštuntą dienomis - 25 citrinos,

Gydantis osteoporozę gali padėti kiaušinio lukštai. Be kaulams taip naudingo kalcio, kiaušinių lukštuose yra ir vario, geležies, mangano, cinko. Kiaušinių lukštai stiprina kaulus, dantis, plaukus. Kaip naudoti kiaušinių lukštus? Pasiruoškite jį pagal šį receptą: kiaušinių lukštus 5 minutes palaikykite verdančiame vandenyje, išdžiovinkite ir sumalkite. Vartokite nuo pusės iki vieno gramo per dieną. Galite jų dėti į košes.

Osteoporozės profilaktikai galite vartoti ir ropės lapus: sumaišykite 90 g ropės ir pienių lapų su stikline morkų sulčių. Tokias sultis duokite gerti ir vaikams.

Taigi, kad jūsų kaulai ir dantys būtų stiprūs nepamirškite:

Judėti - kiekvieną dieną pasirąžykite, pasimankštinkite, pašokite pagal mėgstamą muziką.

Gerkite šviežias vaisių ir daržovių sultis.

Kasdien valgykite po vieną virtą kiaušinį.

Venkite kavos, gyvūninės kilmės riebalų - jie išplauna kalcį iš organizmo.